Internetové porovnávače cen
Na internetu je super to, že dokáže prohledat sta tisíce stránek za vteřinu. Tak proč toho nevyužit? Internetové porovnávače cen dnes existují prakticky pro jakýkoli produkt. V případě vyhledávače Google nebo Seznam si můžete najet do záložky Zboží, a hledat podle ceny a relevance. V České republice je také velmi oblíbený portál Heuréka. Hledáte hotel? Zkuste TripAdvisor, kde si můžete ubytování vyfiltrovat podle ceny, nebo Trivago, které vám umožní srovnat si ceny rezervace na rozdílných stránkách. Pro cestování je tu pak Skyscanner, Pelikán nebo Letuška, kteří vám porovnají ceny letů u mnoha různých leteckých společností.
Slevové portály
Už nejsou tak populární jako kdysi, zejména poté, co se některé nabídky ukázaly jako podvod, ale i tak se tam pořád dají najít některé zajímavé kupony. V zásadě jde o to, že po zaplacení určité částky dostanete slevový kupon, který vás obvykle opravňuje k něčemu jako je dva za cenu jednoho nebo sleva padesát procent. Samozřejmě, ušetříte tím více, čím více u obchodníka utratíte. Doporučit můžeme také stránky specializující se na vyhledávání a sbírání slevových akcí v obchodech. Prostě si najedete na stránku a podíváte se, co je ten den zrovna kde ve slevě. Taková vylepšená verze letáků. Podobným způsobem si můžete najít i například akce zadarmo.
Burzy
Nemáme teď na mysli klasické internetové bazary. Myslíme burzy. Určitě už jste to zažili také, máte lístky na beznadějně vyprodaný koncert/vernisáž/divadelní představení a na poslední chvíli vám do toho něco vleze. Nemoc vaše nebo dětí, nečekaná zakázka, práce, která trvá déle, než jste myslely, porod vašeho psa, důvodů může být asi milion, výsledek je ale vždycky stejný. Vy jít nemůžete, zároveň už je pozdě lístek vrátit, a nechcete ho nechat propadnou. Na burze za něj dostanete alespoň část peněz nazpátek, a ještě uděláte někomu radost, že se na poslední chvíli na akci dostane.