Psal se rok 1890, kdy si paní Albína Maršnerová zaregistrovala svou živnost na výrobu cizokrajných cukrátek. Pracovala v dílničce na Balbínově ulici a vyráběla tehdy i v zahraničí věhlasný a velmi oblíbený turecký med. Své zboží vyráběla se svým manželem, velice schopným obchodníkem, kterému ekonomika prodeje rozhodně nebyla cizí. Výrobky prodávali převážně na poutích v tehdejším Rakousku.
Později se poptávka natolik rozšířila, že si v Praze, na Vinohradech postavili továrnu na cukrovinky. Už v roce 1897 začali zpracovávat kakaové boby a přišli s nápadem vyrábět vánoční čokoládové figurky a vánoční kolekce na stromeček. Vznikaly další a další čokoládové výrobky s nezastupitelnou vlajkovou lodí, tabulkovou čokoládou, jejíž název Orion dal její majitel vzniknout v roce 1914 a zaregistroval jej jakožto obchodní značku. Pár let poté bohužel tolik ambiciózní a nápady chrlící majitel, pan František Maršner umírá. Svůj věhlas značka získala i tím, že zvládla ustát první světovou válku a po ní svůj obrat ztrojnásobit. Firma se stala nejznámějším výrobcem čokoládových cukrovinek v Evropě. Mezi produkty, které tehdy byly, ve výrobě č. 1 patřily: kaštany, banány v čokoládě, kočičí jazýčky, nebo rumové pralinky. Ekonomika firmy byla velmi úspěšná, což dokazuje fakt, že všechny tyto cukrovinky známe dodnes, jelikož jsou stále k dostání na pultech obchodů.
Nový majitel pan Rudolf Pachl, čokoládovnu v roce 1932 přesunul z Vinohrad do pražských Modřan. Za jeho působení šla ekonomika nahoru, našlo zde práci 700 pracovníků, vzniklo 180 vlastních prodejen a zboží se rozváželo firemními auty. Během války, v roce 1944 došlo na pozastavení činnosti kvůli válečné výrobě, ale i to společnost přečkala. V roce 1947 ale došlo ke znárodnění závodu a vznikl národní podnik Pražské čokoládovny. Poté docházelo k rušení a zavírání spousty továren a podniků a čokoládovny prošly velkou změnou. Vyráběly se zde především tabulkové čokolády, bonbony Bonpari, čokoládové tyčinky, vánoční figurky a kolekce. Až v roce 1993 se společnost kvalitou rovnající se světové úrovni plně soustředila výhradně na zpracování kakaových bobů a výrobu kakaového prášku, který známe pod názvem Granko.
V roce 2004, tehdejším vlastníkem, firmou Nestlé, nastalo ukončení výroby cukrovinek této značky v Modřanech a propuštění tehdejších 70 zaměstnanců s nabídkou rekvalifikace. Společnost ale nezanikla, ve své výrobě pokračuje v olomoucké Zoře. Budova v Modřanech byla prodána, novým majitelem zbourána a postaven bytový komplex. Společnost Nestlé si ponechala část pozemku, na kterém si nechala postavit a pronajmout administrativní budovu jako sídlo firmy v České republice.
Léta budoucí dala za vznik moderní přestavbu a poté i kompletní strhnutí původní, historicky hodnotné továrny čokoládoven Orion na Vinohradech, na jejímž místě vznikl obytný blok. Městská část dala investorovi roku 2014 jako podmínku pojmenování blízkého prostoru zastávky městské hromadné dopravy Orionka a křižovatky, názvem náměstí U Orionky.