Nezařazené

Opravdový bojovník aneb počítačové hry v reálném světě

V roce 2016 bylo provedeno několik nezávislých průzkumů mediálními agenturami, které se zaměřily na stoupající oblibu tzv. „laser game“. Tato zábava nemá s laserovým paprskem nic společného, odvíjí se sice „pouze“ na základě směrových zdrojů LED diodového světla, ovšem jako replika laserových kanónů může konkurovat i Hvězdným válkám.
Právě technické vybavení, zbraně a podpůrné systémy jsou podle průzkumů veřejného mínění největším důvodem zájmu o tuto netradiční zábavu. Obléknete-li speciální vestu a přilbu, kterou doplníte působivou zbraní těžkého kalibru, budete si připadat jako bojovník v legendární potemnělé počítačové aréně.
lightshow.jpg

Adrenalinové sportovní kolbiště a zábava v jednom

Vzhled arény je druhou nejsilnější motivací, proč namísto pohodlné pohovky a televizní obrazovky někteří z nás obouvají tenisky, aby si užili adrenalinu. V současné době je v Česku vybudováno několik velmi propracovaných a prostorných arén, kde se rozhodně nebudete cítit stísněni a k smrti unuděni. Pohyb ve vymezeném prostoru důkladně prověří fyzickou kondici, jedna hra trvá sice pouhých 12 minut, ale buďte si jisti, že své tričko určitě propotíte. Herní módy se dají přirovnat k atletickému výkonu sprinterů, přičemž zaměstnáte všechny svalové partie, i ty méně využívané.
útok na město.jpg

Laser game je bezpečnou alternativou paintballu

Dalším důvodem, proč je tato hra tolik oblíbená, je měření sil. Buď jako jednotlivec, nebo v rámci týmové spolupráce. Původní komerční zábava se totiž za poslední dva roky proměnila na pravidelná setkání seskupení hráčů, většinou kolegů na pracovišti, kteří vyzývají do boje své známé a příbuzné. Vznikají nová přátelství, hra slouží zároveň jako fitness trénink, lze ji pojmout tedy jako sport a zábavu v jednom. Laser game dokonce svou oblibou vytlačuje velmi rozšířený zorbing a relativně méně bezpečný paintball.